Joanna Dudkowska

Joanna Dudkowska to basistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Występ Joanny to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej oraz niecodzienne przeżycie dla każdego widza. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich gitarzystek basowych. Przestrzenie stylistyczne, w które wprowadzi nas muzyka zespołu są swoistą podróżą po współczesnej muzyce rozrywkowej i klasycznej. W programie znajdują się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, Bruno Marsa, Eurythmics, Steviego Wondera czy Jana Sebastiana Bacha. Nie brakuje też utworów autorskich będących fuzją jazzu, rocka i muzyki klasycznej.

Joanna porusza się swobodnie po najróżniejszych stylach muzycznych i współpracuje z wieloma artystami i muzykami wśród których można wymienić choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz’a, Witka Łukaszewskiego czy Chuc’a Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot TOP of the TOP 2018, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017, Bliuzo Naktys 2014 na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis (Tennessee), Bass&Beat Festival 2017 czy Rawa Blues Festival 2012. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu Twój Blues. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie Basista. Jej autorska twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki magazyn dla basistów Bass Quarterly. Jej najnowszy teledysk „Preludium” ma ponad milion wyświetleń. Została również wielorotnie doceniona przez polskie media.

Powrót